Posted By on okt 31, 2016 | 0 comments

5.MEĐUNARODNI KUP „UNA“ BIHAĆ 2016

NERETVA NAJSUPJEŠNIJA

Bihać 22.10.2016 godine

Na ovom kupu, najuspješnija je bila mostarska Neretva, na drugom mjestu je Nippon iz Zagreba, treći su bili džudisti iz mađarskog grada Nagykanize, četvrti su bili Ippon iz Labina, a peti su Sana Sanski Most.

Domaćin ovog takmičenja „Una“ je nastupio sa 69 takmičara, i osvojio 40 medalja, 13 zlatnih, 11 srebrenih i 16 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su Džan Durak, Faris Šarganović, Amrun Osmančević, Benjamin Budimlić, Edi Čavkić, Amina Ibukić, Hadis Avdić, Ema Dedić, Elma Poprženović, Alem Čaušević, Anamarija Franjić, Džana Kovačević i Anamarija Franjić.

Srebrene medalje osvojili su Isa Durak, Benjamin Pečenković, Alem Saračević, Issa Aličajić, Amina Bećirspahić, Din Handžić, Ajdin Hrnjica, Amina Mujagić, Fatih Mešić, Haris Tutić i Džana Kovačević.

Bronzane medalje su Bibanović Harun, Bišćević Harun, Faris Pečenković, Tara Kozlica, Anes Šomić, Ahmed Lalić, Almedina Raković, Azra Mešić, Ena Zirić, Nataša Beronja, Hana Midžić, Aid Mešić, Adnan Šarganović, Amar Smailagić, Amina Haskić i Amil Mujagić

Na ovom takmičenju nastupilo je 405 takmičara iz 44 kluba (20 iz BiH, 15 iz Hrvatske, 6 iz Slovenije, i po jedan klub iz Srbije, Mađarske i Austrije).